Jeszcze kilka lat temu jadaliśmy najczęściej w domu, a wizyty w barach i restauracjach miały raczej charakter „odświętny”. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten element polskiej kultury zaczyna się zmieniać i przypominać model powszechny chociażby w  Europie Zachodniej. Liczba konsumentów lokali gastronomicznych i barów w Polsce rośnie w tempie ok. 20% rocznie. W związku z powyższym branża prześciga się w pomysłach, jak pokonać konkurencję i przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Jedną z takich idei jest bardzo modne obecnie lokowanie restauracji i barów, w nietypowych miejscach, jak chociażby na dachach budynków.

 

Skąd moda na tego typu rozwiązania?

 

Dla konsumentów eksplorujących ofertę lokalnych barów i restauracji, poza jakością samych produktów, coraz istotniejszy jest także klimat samego miejsca. Świeże powietrze, naturalne światło słoneczne, porastająca zieleń, wygodne kanapy, a przede wszystkim widok na panoramę miasta. Trudno o lepszy klimat do spotkań prawda? I to zarówno biznesowych, jak i tych mniej formalnych …

 

Oto kilka najbardziej popularnych dachów w Polsce:

 

Panorama Sky Bar mieści się na 40. piętrze Hotelu Marriott w centrum Warszawy. Oznacza to, że drinkami można się tam raczyć na wysokości blisko 140 metrów.

We Wrocławiu, na dachu zabytkowego domu handlowego Renoma przy ul. Świdnickiej 40 powstał plenerowy bar – Urban Garden.

Taras na dachu Hotelu Kolegiackiego w Poznaniu to miejsce tuż obok Starego Rynku, z którego roztacza się przyjemny widok na miasto.

Jak wygląda to w mniejszych miejscowościach?

 

Tego typu rozwiązania sprawdzają się w miejscach o wyjątkowej architekturze, z ciekawym widokiem na okolicę oraz pomysłem właściciela budynku na zagospodarowanie przestrzeni dachowej na taras użytkowy oraz wprowadzenie tu funkcji gastronomicznej.

W mniejszych miejscowościach, spełnienie tych założeń bywa trudne. Wyjątkiem jest Piła, niespełna 80 tysięczne miasto, gdzie w samym sercu miasta stanął nowoczesny biurowiec ONYX Business Point. W 2017 roku na jego dachu powstała unikatowa przestrzeń – taras pełen zieleni, wyposażony w sofy, stoły, miejsca do wypoczynku oraz bar. Pierwotnie miał on służyć tylko najemcom budynku, którzy mogli spędzić tu czas relaksując się, spotykając z klientami lub zorganizować eventy firmowe z pracownikami. Miejsce to stało się tak cenione, że idąc za głosem najemców, postanowiono udostępnić taras także gościom z zewnątrz. Tak właśnie powstał Onyx Rooftop Cocktail Bar, który w sezonie letnim 2019 cieszył się ogromną popularnością. Poza licznymi klientami raczącymi się wyśmienitymi koktajlami, przestrzeń ta gościła również muzyków, czy chociażby tancerzy tango.

Rok 2020 to kolejny sezon działalności ONYX Rooftop Cocktail Baru, a co za tym idzie, poszerzenie oferty, min. o wprowadzenie opcji zamawiania jedzenia, atrakcji kulturalno – muzycznych. Wprowadzono również udogodnienia, które usprawnić mają obsługę większej ilości klientów, jak: dodatkowe stoliki, leżaki, siedziska oraz toalety.

 

ONYX Rooftop Cocktail Bar otwiera swe podwoje już w czerwcu!

Zatem do zobaczenia wkrótce #NaDachu!

Powrót